T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / FERİZLİ - ŞEHİT HAKAN BAYRAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Haberler

Ock

Öğrencilerimizin sağlıklarını korumak amacıyla okulumuz Biyoloji Öğretmeni Kübra FİDAN her sınıf ve kademede Obezite ve Sağlıklı Beslenme konulu bilgilendirme çalışmalarında bulundu.Bunun yanı sıra okulumuzda yapılan salon sporları çalışmalarıyla konuya destek verildi ve farkındalık oluşturuldu.

Ock

Öğrencilerimizin sağlık ve ailevi nedenler dışında okula devamının sağlanması ve velinin anında bilgilendirilmesi amaçlı bir dizi çalışma yürütülmektedir. İlk olarak hazırlanan kontrol formlarıyla öğrencilerin devam durumu hakkında ders öğretmenlerinden bilgi alınmaktadır. Alınan bilgiler sonucu okula gelmeyen öğrenci velilerine bilgilendirme mesajı atılmaktadır.Bunun dışında devamsızlık ve öğrenci durumlarıyla ilgili veli-öğrenci görüşmesi yapılarak öğrenci başarı ve devamı için tüm tedbirler alınmaktadır.

Ock

MEGEP programı kapsamında okulumuz öğretmenlerine e-okul,mebbis,EBA vb. elektronik ortam ların tanınması ve içeriğinin incelenmesi konusunda Okul Formatör Öğretmeni Okan BOZDEMİR  tarafından tanıtım ve bilgilendirme semineri düzenlendi. 

Ock

Öğrencilerimizin mesleki gelişimini arttırmak maksatlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu 40 HADİS etkinlikleri çerçevesinde pano hazırlama hadis sohbetleri ve Hadis ezberleme yarışmaları tertiplenmiştir.

Ara

OKulumuz Meslek Dersi Öğretmeni Mehtap Yıldırım ve 11/B sınıfı öğrencilerimiz İYİLİKLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR sloganıyla yola çıkarak yerel yönetimlerden aldıkları bilgi doğrultusunda ilçemizde yaşayan yardıma muhtaç yaşlı bir ailemizi ziyarette bulundular. Bununla da kalmayıp ailemizin temizlik iaşe gibi maddi ihtiyaçlarını görmenin yanında gösterdikleri sevgi ve yakınlıkla ailemizin gönüllerinide fethettiler.

Ara

Üniversiteye Hazırlık Çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak amacıyla Sakarya Üniversitesine gezi düzenlendi.

Ara

Öğrencilerimizin; okuyan, sorgulayan, yorumlayan, yapıcı, üretken, girişimci ve verimli kişiler olarak yetişmelerine katkı sunmak, öz güven ve sorumluluk duygularını artırmak; Türkçeyi doğru ve etkin bir şekilde kullanma becerilerini geliştirmek, toplum içinde kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, özgün fikir üretebilme, karşılaştıkları problemlere bireysel veya başkalarıyla iş birliği içinde çözüm bulma ve projeler geliştirebilme yeteneklerini geliştirmek, farklı görüşleri istatistikî bilgilerle savunabilme, mantık yürütme, tezler ortaya koyma ve antitezler üretme konusunda kabiliyetlerini geliştirmek amaçlı münazara etkinliği düzenlendi.

Ara

Öğrencilerimizin durumlarının velilerimizle paylaşmak amaçlı veli toplantımızı gerçekleştirdik.

Ara

Meslek tanıtımı çalışmaları kapsamında Ferizli  İlçe Jandarma Komutanı Zafer AYDOĞAN öğrencilerimize askerlik mesleği ve MSU hakkında bilgilendirmede bulundu. Kurumumuz adına kendisine teşekkür ediyoruz. 

Ara

Mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında Meslek Dersi Öğretmenimiz Mehtap Yıldırım rehberliğinde 12. sınıf öğrencilerimiz İlçe Müftümüzü makamında ziyaret ettiler. Ardından ilçede faaliyet gösteren Kuran Kurslarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldular.

Ara

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle okulumuzda Müdür Yardımcılarımız Elif Kurt ATICI ve Metin UÇAR'ın katkılarıyla hazırlanan etkinlerle farkındalık oluşturuldu.Engellilerin bir birey olduğu ve herkesin  bir engelli adayı olduğu teması işlendi.  

Kas

Öğretmen Mesleki Gelişim Uygulamaları dahilinde yönetici ve öğretmenlerimizöğrencilerin duygu ve düşünce dünyasını anlamaya yönelik film okuması etkinliğini gerçekleştirdi.

Kas

Mesleki Uygulamalar çervesinde okulumuz 9. ve 10. sınıf öğrencileri müezzinlik 11. sınıf öğrencileri vakit imamlığı uygulamaları yapmaktadır.Aralık ayı itibariyle 11. ve 12. Sınınıf öğrencilerimiz Cuma müezzinliği ve imamlığı uygulamalarına da başlayacaklardır.

Kas

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda yapılan kampanyaya okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizin coşkuyla katılımları gerçekleşti.

Kas

Okul danışma kurulumuz Okul Müdürü Mustafa Akcan başkanlığında toplanarak ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kurula Okul aile birliği başkanı Yüksel Kadıoğlu Müdür Yrd. Metin Uçar Mes. Ders. Öğr. Murat Çiçek TDB Öğr. Elif Kurt Atıcı seçildi.Kurul ilk toplantısında şu kararları aldı.

                                      DANIŞMA KURULU KARARLARI       (KASIM AYI)


1- Üniversite sınav başarısının arttırılması için 12. Sınıflar için etkin bir çalışma programı hazırlanmalıdır.

2-Akademik başarının arttırılabilmesi için okula ve dyk kurslarına devam sağlanmalı bu noktada veliylede işbirliği yapılmalıdır.

3- Akademik başarının yanında ahlaki gelişime de gereken önem verilmeli yapılacak etkinliklerde  öğrencinin aktif olması sağlanmalıdır.

4- Okul rehberlik servisinin tüm öğrencileri kapsayan çalışmalarında gerekli destek  verilmelidir.