T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / FERİZLİ - ŞEHİT HAKAN BAYRAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Haberler

Mrt

 Okul Müdürü Mustafa AKCAN zaman zaman öğretmenlerimizin derslerine girerek öğretmenlerimizle tecrübe paylaşımında bulunmaktadır.

Mrt

İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un yazdığı milletimizin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. Yıldönümünü kutladık.

Mrt

Megep Gelişim Eylem Planı dahilinde öğretmen ve yöneticilerimiz arasında masa tenisi ve satranç turnuvaları düzenlendi.

Mrt

Okulumuz Mesleki Tatbikat Kulubü  MESLEKİ UYGULAMA çalışmalarınını 2. kısmı olan cami uygulamaları büyük bir hızla devam etmektedir. Meslek Dersi Öğr. Nail Gül rehberliğinde öğrencilerimiz staj çalışmaları kapsamında ilçemiz camilerinde cuma uygulamalarına devam etmektedirler. 

Mrt

Sakarya Spor Okulları Genç Erkekler Voleybol Turnuvasında okulumuz İKİNCİ oldu.

Mrt

''Hayat Paylaştıkça Anlam Kazanır''  sloganıyla yola çıkan okulumuz yaşadığı çevresine dokunmaya devam ediyor. Topladığı yardımları ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Ferizli Belediyesi yetkililerine teslim etti.

Mrt

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. H. Emin Sert hocamızı okulumuzda seminer yapmak üzere misafir ettik. Bireysel ,ailevi,kurumsal  danışmanlık alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan hocamız 12. sınıf öğrencilerimize yönelik seminer çalışmasında bulundu.

Mrt

Regaib Kandili ve Üç Aylar münasebetiyle okulumuz meslek dersleri öğretmenleri ve öğrencilerinin düzenlendiği program tertib edildi. Kuran-ı Kerim tilaveti, günün önemine binaen yapılan konuşmanın ardından okulumuz ilahi gurubunun düzenlediği dinletinin ardından ikramlarla program sona ermiştir.

Ock

Öğrencilerimizin sağlıklarını korumak amacıyla okulumuz Biyoloji Öğretmeni Kübra FİDAN her sınıf ve kademede Obezite ve Sağlıklı Beslenme konulu bilgilendirme çalışmalarında bulundu.Bunun yanı sıra okulumuzda yapılan salon sporları çalışmalarıyla konuya destek verildi ve farkındalık oluşturuldu.

Ock

Öğrencilerimizin sağlık ve ailevi nedenler dışında okula devamının sağlanması ve velinin anında bilgilendirilmesi amaçlı bir dizi çalışma yürütülmektedir. İlk olarak hazırlanan kontrol formlarıyla öğrencilerin devam durumu hakkında ders öğretmenlerinden bilgi alınmaktadır. Alınan bilgiler sonucu okula gelmeyen öğrenci velilerine bilgilendirme mesajı atılmaktadır.Bunun dışında devamsızlık ve öğrenci durumlarıyla ilgili veli-öğrenci görüşmesi yapılarak öğrenci başarı ve devamı için tüm tedbirler alınmaktadır.

Ock

MEGEP programı kapsamında okulumuz öğretmenlerine e-okul,mebbis,EBA vb. elektronik ortam ların tanınması ve içeriğinin incelenmesi konusunda Okul Formatör Öğretmeni Okan BOZDEMİR  tarafından tanıtım ve bilgilendirme semineri düzenlendi. 

Ock

Öğrencilerimizin mesleki gelişimini arttırmak maksatlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu 40 HADİS etkinlikleri çerçevesinde pano hazırlama hadis sohbetleri ve Hadis ezberleme yarışmaları tertiplenmiştir.

Ara

OKulumuz Meslek Dersi Öğretmeni Mehtap Yıldırım ve 11/B sınıfı öğrencilerimiz İYİLİKLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR sloganıyla yola çıkarak yerel yönetimlerden aldıkları bilgi doğrultusunda ilçemizde yaşayan yardıma muhtaç yaşlı bir ailemizi ziyarette bulundular. Bununla da kalmayıp ailemizin temizlik iaşe gibi maddi ihtiyaçlarını görmenin yanında gösterdikleri sevgi ve yakınlıkla ailemizin gönüllerinide fethettiler.

Ara

Üniversiteye Hazırlık Çalışmaları kapsamında öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak amacıyla Sakarya Üniversitesine gezi düzenlendi.

Ara

Öğrencilerimizin; okuyan, sorgulayan, yorumlayan, yapıcı, üretken, girişimci ve verimli kişiler olarak yetişmelerine katkı sunmak, öz güven ve sorumluluk duygularını artırmak; Türkçeyi doğru ve etkin bir şekilde kullanma becerilerini geliştirmek, toplum içinde kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, özgün fikir üretebilme, karşılaştıkları problemlere bireysel veya başkalarıyla iş birliği içinde çözüm bulma ve projeler geliştirebilme yeteneklerini geliştirmek, farklı görüşleri istatistikî bilgilerle savunabilme, mantık yürütme, tezler ortaya koyma ve antitezler üretme konusunda kabiliyetlerini geliştirmek amaçlı münazara etkinliği düzenlendi.